Блог

Економний будинок: особливості планування в Одесі

Затишна атмосфера житла залежить від сприятливої ​​обстановки, яка створюється за допомогою грамотного проектування будівлі. Будівництво будинків в Одесі передбачає неухильне дотримання принципів обладнання вентиляційних систем. Необхідно враховувати головні технічні моменти при плануванні повітряних каналів.

Йтиметься про організацію хорошого мікроклімату із застосуванням сучасних розробок в цій галузі.

Забруднене повітря в приміщенні

Ученими доведено, що 75% здоров'я залежить від якості повітряного середовища, споживаного організмом. Впродовж 24 годин легені пропускають приблизно 20 тисяч літрів кисню. Для нормальної життєдіяльності людини повітря в кімнатах має бути чистим. Ергономічне будівництво будинку під ключ в Одеській області може передбачати різні моменти, у тому числі і грамотну організацію вентиляції в приміщенні. Щоб забезпечити необхідний рівень комфорту, слід знати головні причини забруднення повітря :

 • недостатня циркуляція і повітрообмін;
 • несвоєчасне прибирання приміщень;
 • робота нагрівальних і побутових приладів;
 • паління в побутових приміщеннях з утворенням неприємних запахів;
 • скупчення великої кількості вуглекислого газу в результаті дихання;
 • наявність алергічних чинників (штучні килими, оббивка меблів);
 • шкідливі хімічні елементи від полімерних і синтетичних матеріалів. 

До перерахованих джерел можна додати погану вентиляцію замкнутого простору. Незадовільний стан екосистеми приміщення приводить до захворювань легень, послаблення імунітету, мігрені і стресів. Відчуття дискомфорту може виражатися у бажанні увесь час спати, дратівливості і апатії. Комфортне повітряне середовище - базові критерії Повітря бере участь в теплових і обмінних процесах усього організму, без яких неможливо представити його функціонування. Тому до фізичних, хімічних і механічних параметрів довкілля пред'являються особливі вимоги. Гігієна атмосфери об'єкту нерухомості зумовлюється відповідними показниками: 

 • оптимальним температурним режимом (день - 21-23 0С, ніч - 17-18 0С);
 • допустимими значеннями вологості (діапазон - 50-60%);
 • рухом повітря (1-4 м/с в літній час); мірою бактерійного забруднення. 

Утеплення і обробка будинків входить в "арсенал" універсальних способів, що позитивно впливають на обстановку в приміщенні. Порушення основних критеріїв контролю повітряного середовища веде до негативних наслідків. Збільшення енергетичних витрат в опалювальний сезон, передчасний знос елементів інтер'єру, корозія металевих поверхонь, є ознаками деструктивних відхилень існуючих параметрів. Велика і мала рухливість повітряних потоків, обумовлює відчуття духоти, спертого повітря і протягів. Треба відмітити високу вірогідність виникнення різних захворювань (астма, застуда та ін.), які виникають із-за дисбалансу нормованих показників.

Типи вентиляційних систем об'єктів нерухомості

Ефективне будівництво і проектування котеджів може передбачати природну і примусову вентиляцію приміщень. Одним з найекономічніших і доступніших способів забезпечення повітрообміну в житлі вважається перший варіант. ПРИРОДНА ВЕНТИЛЯЦІЯ не вимагає додаткових енергоресурсів і дії механічних сил. Нагнітання повітряних потоків і прискорення їх витягу відбувається:

 • За рахунок температурного перепаду між зовнішнім (вулиця) і внутрішнім (житло) повітряним середовищем. Аерація здійснюється за принципом перемішування холодного і теплого повітря. Нагріта повітряна маса піднімається під стелю і віддаляється по каналах, що виводять, назовні.
 • Завдяки показникам різниці тисків між витяжним пристроєм на даху і житлом. Згідно із законами фізики тиск зменшується з підвищенням розташування повітропроводів. Аераційний потік спрямовується до покрівлі, де параметри значень досить низькі.
 • За допомогою тиску вітру, що впливає на вентиляційні канали у верхній частині об'єкту нерухомості. При обдуванні повітропроводів відбувається швидка і природна циркуляція висхідних і низхідних потоків, що покращує мікроклімат в котеджі. Деякі віконні конструкції і вентилятори обладналися спеціальними клапанами і засувками, які відкривають і закривають фрамугу при тихій, або вітряній погоді. Такий контроль повітряної атмосфери гарантує вступ повітря без яких-небудь додаткових пристосувань і витрат на обслуговування житлових і громадських приміщень

Будівельні роботи повинні зумовлюватися правильними розрахунками для основних типів природної вентиляції. Це є запорукою функціонування мимовільного і організованого повітрообміну. Тут враховується висота і площа отворів, різниця температур, тиск і швидкість вітру. Залежно від аераційної, ярусної і гравітаційної вентиляції формується "екологія" будинку. До позитивних аспектів відноситься простота облаштування конструкцій, мінімізація фінансових витрат.

ПРИМУСОВА ВЕНТИЛЯЦІЙНА СИСТЕМА

На вартість спорудження будинку в Одесі впливають заплановані техніко-експлуатаційні характеристики житла. Щоб забезпечити максимальний комфорт простору, разом з природною вентиляцією здійснюють примусову систему циркуляції повітря. Універсальні методи штучного повітрообміну можуть включати:

 • монтаж канальних витяжних і припливних вентиляторів;
 • установку бризерів і недорогих, компактних пристосувань;
 • комбіноване видалення забрудненого середовища за допомогою ПВУ;
 • фільтрацію повітряних потоків за допомогою очисних пристроїв.

Площа і планування житлової нерухомості впливає на вибір того або іншого способу монтажу. Примусова вентиляційна система виключає протяги за рахунок відсутності різкого перепаду тисків. Загально-будівельні роботи ціна і якість, яких залежить від вживаного устаткування, технологій і будматеріалів, варіюються в широкому діапазоні. Оптимальний мікроклімат в приміщеннях Стан повітряного середовища житла залежить від якості повітрообміну, який зумовлюється грамотною організацією системи вентиляції. При проектуванні будинку необхідно враховувати найдрібніші деталі.

БЕЗПЕЧНА КОТЕЛЬНА

Якщо котельна обладнана газовим приладом, то в обов'язковому порядку передбачається наявність природного повітропроводу. Згідно з правилами ДБН в кімнаті створюється нормативний повітряний приплив, що запобігає отруєнням чадним газом і займання. У господарчо-побутовому приміщенні рекомендується встановлювати герметичний димар, який виходитиме за рівень коника для хорошої тяги. Діаметр димохідного каналу має бути більше діаметру труби котла з урахуванням його потужності.

ЗАТИШНА КУХНЯ

Приготування їжі зв'язане з використанням печі і нагрівальних пристроїв, що є джерелами сторонніх запахів і тепла. Тому витяг повинен монтуватися над піччю, щоб запобігти скупченню продуктів згорання, утворенню неприємної нагари. Комбінування природного і штучного повітрообміну забезпечить оптимальну чистоту і температуру атмосфери. Розв'язати проблему можна ще за допомогою монтування додаткового вентилятора, що забезпечує приплив. Нейтралізація шкідливих газів відбувається за рахунок штучного відведення повітря і частого провітрювання через вікна.

ЗРУЧНИЙ САНВУЗОЛ

Експлуатація ванни і туалету має на увазі підвищені умови вологості, які усуваються за рахунок ефективної вентиляції простору. При будівництві будинків з газобетону, цеглини і інших альтернативних матеріалів, буде доречна примусова і природна вентиляція з монтажем канальних вентиляторів. Повітряні шляхи краще розташовувати чимдалі від душу і ванни. Сучасні пристрої можуть оснащуватися спеціальними датчиками з автоматичним відключенням, які контролюють показники. Вентилятори доцільно розміщувати поблизу дверних отворів. Вони можуть включатися автоматично при запаленні світла в санвузлі. Також не можна забувати про провітрювання через віконні конструкції.

Чим цікава вентиляція у будинку з рекуперацією?

Головною особливістю припливно-витяжної системи з рекуперацією, являється видалення забрудненого середовища з приміщення зі швидкою її заміною свіжим повітрям. За допомогою компактної установки з теплообмінником, нагріті повітряні потоки з приміщення виводяться назовні. Агрегат складається з пари вентиляторів, фільтру і калорифера, що зменшує теплові втрати в холодний період часу. 

Якщо утеплити фасад будинку і застосувати припливно-витяжну рекуперацію, можна значно заощадити. Адже оплата енергетичних ресурсів на підігрівання повітряних потоків, що поступають з вулиці, значно скоротитися. Ефективність пластинчатих і роторних рекуператорів може складати близько 70%, плюс легкість і простота в установці. Такий спосіб вентиляції відмінно справляється з великими площами, гарантує 100% екологічність і довговічність в ході експлуатації.

Що таке мультизональна вентиляція?

Поєднати декілька функцій воєдино, дозволяє мультизональна система повітрообміну з одночасним кондиціонуванням і вентиляцією простору. У приміщенні робиться монтаж фреонового теплообмінника з рекуператором. Блок може працювати на обігрів і охолодження квадратних метрів. Він підключається через універсальну систему трубопроводів. Тип агрегату зумовлюється технічними характеристиками і побажаннями замовників (настінний, стельовий, касетний, канальний).

Залежно від модифікації і потужності внутрішніх блоків, реально підтримувати бездоганний мікроклімат в кімнатах. До достоїнств такої вентиляції відноситься здатність доставляти чисте повітря, регулювати температурний режим у будинку. Мультизональна вентиляція добре зарекомендувала себе із зволожувачем при роботі в зимовий період часу.