Блог

Ремонт квартири: правила вибору електропроводки

Сучасне житло - це осереддя різноманітної побутової техніки і електроніки, яку ми використовуємо в режимі 24/7. Саме тому підходити до вибору матеріалів для нової системи електропостачання, проводячи ремонт квартир в Одесі, слідує з особливою ретельністю.

Перший етап планування полягає у виборі кабелю для проводки. Саме від продуманого вибору з урахуванням безлічі критеріїв, залежить не лише термін функціонування електромережі і її експлуатаційна безпека, але і в цілому якість капітального ремонту квартири в Одесі.

 

Передусім, вам належить зробити вибір між дротом і кабелем. Попри те, що візуально вони дуже схожі, це абсолютно різні вироби. Якщо дріт - цей пристрій з певного сплаву для передачі електромагнітної енергії, то кабель є специфічним електротехнічним виробом. Будь-який фахівець, який проводить ремонт квартир під ключ в Одесі, ціна якого залежатиме у тому числі і від вибору електропроводки, порекомендує використати саме кабель. Дроти небажані з кількох причин. По-перше, при їх використанні обов'язково треба здійснювати приховану розводку, поміщаючи дріт в спеціальний ПВХ короб. По-друге, електропроводи дуже погано переносять тривалі нагрівання, а наявність лише одного ізолюючого шару не забезпечить необхідні захисні властивості. По-третє, термін служби дротів значно менше, ніж у кабеля (приблизно 10 років). Так що якщо ви не хочете перетворити капітальний ремонт квартири під ключ в Одесі в те, що згодом доведеться переробляти, краще зупините свій вибір саме на кабелі.

 

Які ж критерії необхідно враховувати при виборі електрокабеля? В першу чергу це матеріал жил. Ідеальний варіант - це мідь, яка куди надійніше, ніж алюміній, що всюди використався у минулому. У міді вище коефіцієнт провідності і нижче показники опору. Крім того, мідні кабелі нагріваються істотно повільніше. Також варто відмітити відмінні характеристики пластичності цього сплаву і той момент, що мідь не так схильна до процесу окислення.

 

Переріз жил кабелю - це окрема історія, якщо йдеться про будівництво приватних будинків в Одесі. Роблячи розрахунки, слід врахувати призначення силової лінії. Наприклад, для організації системи освітлення досить буде 1,5 мм2. Якщо ж ви плануєте підключати електропобутові прилади, то краще придбати кабель з перерізом жил не менше 4 мм2.

Будівництво або ремонт приватних будинків в Одесі - це доля професіоналів, які врахують навіть такі нюанси, як марка кабелю і торгову марку виробу.